4 Mart 2016 Cuma

Google AdWords Online Reklamcılık

AdWords Reklamcılık 1 milyondan fazla işletmenin yararlandığı çok güçlü bir online reklamcılık aracı. Öyle ki potansiyel müşterileriniz sizin sunduğunuz şeylere benzer ürünleri incelerken ya da onlarla ilgili internet sayfalarını görüntülerken onlara çok kolay bir şekilde ulaşmanız imkan dahilinde. Hem de geleneksel reklamcılık mecralarına kıyasla çok daha uygun bir. Bununla beraber reklamlarınızı sadece belirlediğiniz hedef kitle gruplarına gösterebilmeniz, sonuçları anında izleyebilmeniz ve dolayısıyla yaptığınız yatırımların karşılığını alıp alamadığınızı ölçebilmeniz gibi daha bir sürü üstünlüğü de beraberinde getiriyor.
adwords

AdWords’te reklam göstermek çok kolay. Çok kısa bir sürede bir kampanyayı hazırlayıp yayına alabilirsiniz. Ama daha düşük maliyetlerle efektif ve verimli kampanyalar oluşturmak ise daha başka bir takım özellikler istemektedir. En basit haliyle negatif kelimeler ekleyip alakasız tıklamaları dolayısıyla maliyetlerinizi denetlemelisiniz. Kampanyanızı her an takip etmeli, gerekli değişiklikleri içeren hamlelerinizi hemen yapmalısınız. Çünkü diğer reklam verenlerden önde olmak zorundasınız.
Önemli olan para harcamak değil, harcadığınız parayı dikkatli kullanmaktır
Google reklamları, Çevrimiçi reklamcılık pazarının en büyük payını oluşturmaktadır ve tüm dünyanın yakından takip ettiği bir servistir. Eğer bir internet siteniz varsa Adwords’u görmezden gelmeniz mümkün değil ve AdWords reklamları nasıl kurgulanır mutlaka öğrenmeniz gerekir.
Google'daki reklamlar, mesajların spesik bir kitleye iletildiği {bilinen reklamlardan ve çoğu online reklam biçiminden farklı olarak, yalnızca belirli bir konuyla ilgilendiğini belirten kullanıcılara gösterilir. Yani ,kullanıcılar Google arama veya Google Arama Ağı'ndaki arama kutusuna sorgu girdiğinde ilgilendikleri konuyu belirtmiş olur. Google İçerik Ağı'nda ise bu, web sayfasının içeriğini anahtar kelimelerinizin temasıyla içeriğe dayalı olarak eşleyen gelişmiş teknolojimizle gerçekleştirilir.Tıklayın

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder